BAŞLANGIÇTA İŞE YARAYACAK

YÜZME KİTAPLARI

Gerek Instagram'dan gerekse email yoluyla birçok soru alıyorum. Bu sorulardan en popüler olanı ise antrenman programı talebi oluyor. 

Antrenörlüğe yeni başlamış, kendisini bu yönde geliştirmek isteyen arkadaşlarımıza ilk tavsiyem; bir müddet tecrübeli bir antrenörle birlikte çalışmaları... Böylelikle hem antrenman programı yazımını, hem de sporcu-veli ilişkilerini yaşayarak öğrenirler. 

Antrenman programları tasarlamak bilgi ve tecrübe işidir. Bu konuda da gelişim göstermenizin yolu; sürekli antrenman programı yazıp, sonra bunu uygulatıp, sonra da buradan çıkardığınız sonuca göre bir sonraki programı planlamaktır. Tabii bunları yaparken, sporcunun yaşı, tecrübesi, yüzme ile bağı, eksikleri, fazlaları ve hedefi de rol oynar. 

Yani antrenman programları hali hazırda var olan şeyler değildir. Bir plan vardır, buna göre tasarlanır ve uygulanırlar. 

Ben burada kendi kitaplığımda olan 5 adet en popüler Türkçe kitabı paylaşmak istedim. Alıp okumanızı ve bilgi dağarcığınızı geliştirmenizi tavsiye ederim. 

Bu arada yazının görselinde kullandığım fotoğraftaki kitap bildiğim kadarıyla Türkçe yazılmış ilk yüzme kitabı. Piyasada olduğu için değil, benim için anlamı olduğu için yazıya ekledim. 

1- YÜZMEDE FİZYOLOJİ, MEKANİK, METOD

yüzmede fizyoloji mekanik metod

2- YÜZME - TEKNİK, TAKTİK, PROGRAM

YÜZME - TEKNİK, TAKTİK, PROGRAM

3- SWIMMING FASTEST TÜRKÇE

SWIMMING FASTEST TÜRKÇE

4- DÖNEMLEME

DÖNEMLEME

5- YÜZÜCÜLER İÇİN KONDİSYON

YÜZÜCÜLER İÇİN KONDİSYON

Etiketler:

İletişim Formu

Tüm Hakları Saklıdır | e-Revizyon Dijital Medya