ÇOCUK YÜZME OKULU

Çocuklar için yüzme öğrenmek bir zorunluluktur. Yüzme sporu çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olur. Ama bunların ötesinde çocuklara gelişimi hissetmeyi, birey olmayı, grupla çalışmayı, sevdiği işi yapmayı, sorumluluklarını bilmeyi, saygı ve sevgiyi de öğretmek zorundayız. Burası bu bakış açısıyla hareket eden bir yüzme okulu.

  • Yaş ve yüzme seviyesine göre grupları oluşturuyoruz
  • Oyuncaklarla dersi aktifleştiriyoruz.
  • Sorumluluk bilinci aşılıyoruz.
  • Hayal gücü geliştirici şekilde dersleri işliyoruz
  • Öğrenci öğretmen dialoğu kuruyoruz. 
  • Öğrenci ve velilerimizle geri bildirim alışverişi yapıyoruz. 
  • Öğrencilerimize yaşam tarzı yaratmak için beslenme bakış açısı sunuyoruz.

NE ZAMAN?

  1. Seans Ctesi-Pazar Saat 10:00
  2. Seans Ctesi-Pazar Saat 11:00
  3. Seans Ctesi-Pazar Saat 12:00

 NEREDE?

Sancaktepe Rings Sports Club

RANDEVU ALIN ve BAŞLAYIN

Okulumuz hakkında bilgi edinmek için havuzumuzu ziyaret edebilirsiniz. Derse başlangıç için mutlaka randevu almanız gerekmektedir.

KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIYOR?

Kayıtlarımız sürekli olacak şekilde açıktır. Yeni yüzme öğrenecek öğrencilerimiz için gruplar her ayın ilk dersi başlar. Yüzme bilen öğrencilerimiz için önce bir seviye tespit çalışması yapılır ve uygun grup belirlenir. Her iki durumda da randevu almanız gerekir. Çalışmalarımız 12 ay boyunca devam etmektedir. Sadece bir dönemlik eğitim almak isyenler 3 aylık sürelerde eğitime katılabilirler.

EĞİTİM PLANI İÇERİĞİ

ÖĞRENİM ve ANTRENMAN Grupları olmak üzere iki farklı kategorimiz vardır. Öğrenim gruplarında yüzmeyi A'dan Z'ye öğretirken, antrenman gruplarında yüzme antrenmanının incelikleri ile gelişime devam ederiz. 

Öğrenim ve antrenman gruplarının 3 seviye, toplamda 6 seviye olarak dağılımını yapıyoruz. .
Tüm seviyelerde eğitimlerimi bir akışta olup, sürekli büyüyen halkalar şeklinde ilerler. 

- ÖĞRENİM GRUPLARI

1. Seviye: KAPLUMBAĞALAR: Öğrencimizin sıfırdan suya adaptasyonunu, 4 temel yüzme bacerisini basitçe yapabilmesi ve 5 metre yüzebilmesini çalışırız. 

2. Seviye: PENGUENLER: 5 metre yüzebilen öğrencimiz adım adım 15 metre yüzebilir seviyeye ilerler. Temel yüzme drillerini öğrenir. 

3. Seviye: KÖPEKBALIKLARI: 15 metre yüzebilen öğrencimiz adım adım 25 metre yüzebilir seviyeye ilerler. Yüzmenin tüm stillerini öğrenir. 

- ANTRENMAN GRUPLARI

1. Seviye: FARKINDALIK KULVARLARI: Öğrencimiz bir antrenmanda 700-1000 metre arası yüzme antrenmanı yapar. Amacımız bedensel ve zihinsel farkındalık yaratarak yüzme antrenmanı yaptırmaktır. 

2. Seviye: KEŞİF KULVARLARI: Öğrencimiz bir antrenmanda 1000-1500 metre arası yüzme antrenmanı yapar. Amacımız sporu, yüzmeyi ve suyu keşfetmesine yardımcı olmaktır. 

3. Seviye: GELİŞİM KULVARLARI: Öğrencimiz bir antrenmanda 1500-2000 metre arası yüzme antrenmanı yapar. İleri düzey yüzme antrenmanı yapar, yarışlara katılabilir

4. Seviye: MÜCADELE KULVARLAR: Öğrencimiz bir antrenmanda 2000 metre üzeri antrenman yapar. 

HEDEFLERİMİZ

Öğrenim gruplarındaki öğrencilerimiz 3 yaşından itibaren yüzmeye başlarlar. Yüzmeyi ve suyu tanımaları, yüzebilmeleri, sonra iyi bir tekniğe sahip olmaları, sosyalleşmeleri için çalışırız. Bu grupta rekabet, yarışma ve öğrencimiz için baskı yaratacak her konudan uzakta durulur. Tek amaç, yüzmeyi sevmesi ve iyi bir şekilde öğrenmesidir.

Antrenman kulvarlarımızda, öğrencilerimiz daha çok 5 yaş ve üzeri olduğu için yaşlarına göre antrenman sorumlulu yükleriz. Gelişimlerini onlara hissettirmeye çalışırız. İleride yüzme sporunu elit seviyede yapacak zihinsel ve fiziksel donanımla yükleriz. Yüzmeyi ve sporu yaşam tarzı halinde benimsemeleri için çalışırız.

Antrenman gruplarımızdan takımlarımıza girmek isteyen yüzücüleri takımlarımızda yüzücü adayı yapıyoruz. Birçok şampiyonaya katılma şansı elde edebiliyorlar.

GEREKLİ EKİPMANLAR

Mayo, Bone, Gözlük, Havlu, Terlik