LİSANS İŞLEMLERİ

Yazıyı 28 Şubat 2020'de değişen yönetmeliğe göre güncelledim. 

Lisans çıkarmak için iki seçeneğiniz var. 

  1. Ferdi ( bireysel ) olarak
  2. Herhangi bir yüzme kulübü adına

Bu iki seçenek arasında pek fark yoktur. Sadece bir yüzme kulübü adına lisans çıkarmanın avantajı, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda yüzebilmek, havuz yüzme yarışlarında takım bayrak yarışlarına katılabilmek ve ekip ruhunun tadına varmak diyebilirim.

İlk Kez Lisans Çıkarıyorsanız;

Ferdi lisans için;
1) 2 vesikalık fotoğraf
2) Durum bildirir tek hekim sağlık raporu
3) 1 adet tescil fişi  
4) Kimlik numarası ve diğer kimlik bilgileri

Kulüp lisansı için;
1) 2 vesikalık foto
2) Durum bildirir tek hekim sağlık raporu
3) 2 adet tescil fişi
4) Kimlik numarası ve diğer kimlik bilgileri
5) Kulup adına çıkaracak olanların kulup onayı gerekli.

Belgeleri Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Sağlık Raporu: Aile hekiminizden yüzme sporu yapmasında sakınca yoktur yazan bir rapor almanız yeterli oluyor. Bunu iş yeri hekiminden veya başka bir hekimden de alabilirsiniz.

Tescil Fişi: Mutlaka bilgisayar ortamında ve eksiksiz doldurulması gerekli. Aksi halde işleme alınmayacaktır. Tescil fişine buradan ulaşın>
 

Bu belgeleri İstanbul Anadolu Yakası'nda Burhan Felek’teki GS havuzu kantin girişindeki Sicil Lisans Servisi’ne götürüp direkt lisansı çıkarabiliyorsunuz. Eğer bir kulüpten çıkarıyorsanız kulüp yetkiliniz de sizin adınıza çıkarabillir. 

Lisans çıkarabileceğiniz diğer Sicil Lisans Servisleri için >

İstanbul Anadolu Spor Kulübü'nden Lisans Çıkarmak

Benim sporcularım herhangi bir kulüp adına veya ferdi olarak lisanslarını çıkarabilirler. Eğer sporcularım çoğunluğunun lisansı olduğu kulüpten lisans çıkarmak isterseniz, yıllık üyelik bedeli ödemeniz, kulüp forma ve bonesi satın almanız gerekli. Konu ile ilgili bana ulaşırsanız sizi yönlendireceğim.

Transfer İşlemleri

Ayrıldğınız kulüpten ilişiksiz belgesini alıp, ilk kez lisans çıkarmak için gereken adımları takip edebilirsiniz. Bizim kulüpten de ayrılıp ferdi veya başka bir kulüp adına yüzebilmeniz için size ilişiksiz belgesi vermemiz gerekli. İlişiksiz belgesini indirmek için >

Lisansı Olup Vizeleyecekler İçin

Yüzme lisansları her yıl 30 Eylül'e kadar geçerlidir. 1 Ekim itibariyle katılınacak yarışmalar için vize yapılması şarttır. Vize yapmak için aşağıdaki belgelerle Sicil Lisans Servisine gidilmelidir.

Değişen yönetmeliğe göre lisans vizeleme yapmak için sağlık raporu almanıza gerek yoktur. Aşağıdaki belgelerle gitmeniz yeterli olacaktır.  

1) Sağlık beyan formu >
2) Eski Lisans
3) 1 adet vesikalık fotoğraf
4) Vize formu >
5) Vize ücreti olan 21,70 TL, TYF'e yatırılma dekontu

*** 18 yaşından küçükler için sağlık beyan formu >Bu konu hakkında resmi bilgilere ulaşmak için >

Etiketler:

İletişim Formu

Tüm Hakları Saklıdır | e-Revizyon Dijital Medya